Jakość korzystna dla środowiska

Połączenie doskonałych parametrów produktu z jego ekologicznymi właściwościami nie jest może najłatwiejsze, ale wiele firm udowadnia, że to zadanie w pełni wykonalne. Oczywiście musi się to przełożyć na wyższą cenę wyrobów, jednakże wartością dodaną z punktu widzenia kupującego są trwałość i zdrowie. Nowe tendencje w branży meblarskiej są konsekwencją generalnej mody na ekologię, która zatacza bardzo szerokie kręgi i oddziałuje niemal na wszystkie obszary rynku. Świetnie znamy i niejednokrotnie sięgamy po eko-żywność czy eko-ubrania. Teraz mamy szansę urządzić w tym duchu własne mieszkanie.

Dobrze mają się zarówno dostawcy gotowych mebli wykonanych z odpowiednich materiałów, ale również firmy, które sprowadzają do Polski lub pozyskują na miejscu prefabrykaty. Część dobrej jakości surowców można ściągnąć nad Wisłę z Azji lub Afryki. Cechuje je inna faktura i właściwości, często nieco niższa cena. To również szansa dla rolników i plantatorów z krajów rozwijających się. Kupując towary pochodzące z ich upraw wspieramy tamtejsze rolnictwo i poprawiamy poziom życia relatywnie ubogich społeczności.

Ekologiczne produkty i tworzywa są bardziej przyjazne środowisku, ponieważ łatwiej je transportować. Nie zawierają także chemicznych dodatków lub ich ilość jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku konwencjonalnych odpowiedników.