Stare i nowe meble

W wielu polskich mieszkaniach nadal można znaleźć meble pamiętające czasy, w których panował w Polsce socjalizm. Oczywiście, w tym okresie sklepy, w tym również sklepy z meblami, świeciły pustkami. Dostępnych było tylko kilka wariantów, wśród których raczej trudno byłoby znaleźć naprawdę atrakcyjne pod względem estetycznym i funkcjonalne sprzęty. W dzisiejszych czasach sytuacja na rynku wygląda diametralnie inaczej i jeśli jeszcze nie zmieniliśmy aranżacji naszego mieszkania na bardziej nowoczesną, to powinniśmy się nad tym przynajmniej zastanowić.

Nowoczesne meble są nie tylko ładniejsze od sprzętów produkowanych w czasach PRL-u. Ich zaletą jest także praktyczność. Wykonuje się je z innych materiałów, które mogą być na przykład lżejsze, ale przy tym równie trwałe. Zmiany w projektowaniu mebli pomiędzy naszymi czasami, a okresem komunizmu, są ogromne. Obecnie możemy wybierać spośród bardzo różnych kolekcji, wśród których znaczna część reprezentuje się nader okazale. Nowoczesne szafy, stoły, krzesła czy fotele są naprawdę dużo praktyczniejsze od swoich starszych odpowiedników.

Oczywiście, wymiana mebli w mieszkaniu zawsze jest dużą inwestycją. Jeśli jednak chcemy żyć w otoczeniu ładnych i funkcjonalnych sprzętów, to powinniśmy postarać się o „odświeżenie” oblicza swojego domu i nadaniu mu bardziej nowoczesnego wyglądu.